Strona: Wykład "Wczesna retinopatia cukrzycowa" / Zakład Optyki Stosowanej

Wykład "Wczesna retinopatia cukrzycowa"

2018-05-08

8 maja br. odbył się wykład na temat rozpoznawania wczesnych zmian retinopatii cukrzycowej, który wygłosił dr Mariusz Spyra, lekarz okulista pracujący w podkarpackim ośrodku okulistycznym Visum Clinic.

Podczas seminarium omówiono poszczególne stadia retinopatii cukrzycowej wraz ze zmianami charakterystycznymi dla danego etapu choroby, na podstawie zdjęć dna oka.

Politechnika Rzeszowska ma podpisaną umowę o współpracy z Visum Clinic. W ramach projektu badawczego, Zakład Optyki Stosowanej realizuje zadanie mające na celu opracowanie algorytmów rozpoznawania wczesnych zmian retinopatii cukrzycowej na podstawie zdjęć siatkówki oka, wykonanych za pomocą przenośnego oftalmoskopu.