Strona: Wykład "Laserowa korekcja wzroku" / Zakład Optyki Stosowanej

Wykład "Laserowa korekcja wzroku"

2018-04-24

Dnia 24 kwietnia br. odbył sie wykład dr Mariusza Spyry, lekarza okulisty pracującego w Visum Clinic, jednym z wiodących ośrodków okulistycznych w Polsce.

Na seminarium było poruszane zagadnienie laserowej korekcji wzroku, jednej z metod chirurgii refrakcyjnej, likwidującej skutecznie wady minusowe, plusowe oraz astygmatyzm.

Visum Clinic, jako jedna z trzech placówek medycznych w Polsce posiada laser excimerowy VISX STAR S4 IR, który jako jednyny na świecie został dopuszczony do korekcji wad wzroku pracowników NASA oraz wzroku pilotów amerykańskich sił powietrznych.