Strona: Salon Maturzystów 2017 / Zakład Optyki Stosowanej

Salon Maturzystów 2017

2017-09-21

W dniach 20 i 21 września jak co roku Politechnika Rzeszowska zorganizowała "Rzeszowski Salon Maturzystów" w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną naszego Wydziału. Uczniowie między innymi zwiedzili Laboratoria Zakładu Optyki Stosowanej: Laboratorium Czujników Światłowodowych oraz Laboratorium Technik Laserowych, gdzie wysłuchali ciekawych wykładów na temat techniki laserowej oraz czujników światłowodowych.

Maturzyści mieli również możliwość obserwacji ciekawych doświadczeń między innymi monitorowania temperatury czujnikami  światłowodowymi na bazie interferometru Fabry-Pérota.