Strona: Jubileuszowe XX POKAZY Z FIZYKI w Politechnice Rzeszowskiej / Zakład Optyki Stosowanej

Jubileuszowe XX POKAZY Z FIZYKI w Politechnice Rzeszowskiej

2018-05-18
Fot. M. Misiakiewicz

W maju odbyła się XX edycja „Pokazów z Fizyki” zorganizowana przez Katedrę Fizyki i Inżynierii Medycznej oraz Zakład Optyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej przy współudziale Fundacji Nauka dla Przemysłu i Środowiska. Na „Pokazy z Fizyki” w dniach od 15 do 18 maja przybyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw podkarpackiego i małopolskiego. Wśród widzów byli również studenci i pracownicy naszej Uczelni.

Program składał się z czterech bloków tematycznych zatytułowanych: ciepło –zimno, od fizyki do muzyki, dlaczego świat jest kolorowy oraz elektrostatykaPierwszą część doświadczeń prezentowali dr Tadeusz Jasiński i mgr inż. Tadeusz Bujak z Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Prz. Kolejną część zatytułowaną "od fizyki do muzyki" przedstawił dr Jan Mamczur z Zakładu Optyki Stosowanej. Trzeci blok tematyczny, dotyczący optyki i widzenia barwnego prezentowali mgr inż. Magdalena Kulig i dr Leszek Pyziak, pracownicy Zakładu Optyki Stosowanej Prz. Ostatni blok tematyczny dotyczący elektrostatyki przedstawił mgr Krzysztof Kiszczak oraz mgr Paweł Wnuk z Instytutu Fizyki UMCS.