Strona: Sukces uczniów Liceum w Kolbuszowej wspieranych przez pracownika ZOS / Zakład Optyki Stosowanej

Sukces uczniów Liceum w Kolbuszowej wspieranych przez pracownika ZOS

2024-03-06

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbył się finał I edycji konkursu „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec”, do którego zakwalifikowało się 15 zespołów uczniowskich ze zrzeszonych w ramach projektu VIA CARPATIA trzech uczelni politechnicznych (Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Rzeszowskiej). Jednym z 5 wyróżnionych zespołów z Politechniki Rzeszowskiej był zespół uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, którym opiekowała się nauczycielka fizyki Pani mgr Anna Rożnowska. Zespół ten ze strony Politechniki Rzeszowskiej był wspierany merytorycznie i organizacyjnie przez dra Leszka Pyziaka. Uczniowie zaprezentowali swój projekt „Wnęka nieskończoności”, w ramach którego zrealizowali dwa zadania: Sześcian nieskończoności i Dwunastościan nieskończoności.

Uczniom i Pani Annie Rożnowskiej gratulujemy wyróżnienia oraz pomysłu, zaangażowania i wykonania prac prezentujących spektakularne efekty optyczne!

Konkurs „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” jest przeznaczony dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Celem Projektu realizowanego w ramach projektu VIA CARPATIA jest ukierunkowanie utalentowanej młodzieży na podążanie ścieżką kariery naukowej i przekonanie jej, że może mieć wpływ na tworzenie rozwiązań, które zmieniają życie nas wszystkich.